הרצאות

ניתוח מערכות מידע

בקורס אקח אתכם למסע ארוך לתהליך המרתק של בניית מערכות מידע.

 

התהליך מתחיל ברעיון היולי. יכול שיהיה כמענה לצורך עסקי של ארגון כלשהוא, יכול שיהיה מיזם חדש לחברת הזנק, ויכול שיהיה פיתוח של חבילת תוכנה (package) שייתן מענה מוכן לאלפי ארגונים.

 

סופו של התהליך – מערכת מידע עובדת: נותנת מענה לצורך העסקי, מופעלת ללא תקלות, ובסופה - משתמשים מרוצים.

 

איך זה מתנהל?

מהי המתודולוגיה לפיתוח מערכת מידע? מהם השלבים השונים שיש לעבור לפני שהתוכניתן כותב שורת קוד ראשונה? מיהם השחקנים המרכזיים בתהליך? מהם הסיכונים הניהוליים בתהליך? איך מנהלים פרויקט כזה?

 

מחקרים מדאיגים מאד, מציינים שכשליש ממערכות המידע אינן מצליחות, ונכשלות בשלב זה או אחר של בנייתן.

ולכן נציג בקורס את המתודולוגיה לפיתוח מערכות מידע, שיעדה המרכזי הוא להגדיל בצורה מושכלת את הסיכויים להצלחת בניית מערכת המידע.

 

הקורס ילווה ב"סיפורי קרבות" מפרויקטים אמיתיים משוק ה IT בארץ, שיחזקו את התובנות שנגיע אליהן בכיתה.

ERP - מערכת מידע תפעוליות

כל הארגונים הגדולים בארץ ובעולם מעבירים את מערכות המידע ה"ישנות" שלהן  (legacy systems) למערכות ERP מודרניות אינטגרטיביות, אשר מנהלות למעשה את כל ההיבטים התפעוליים השוטפים של הארגון, כדי לתמוך בסביבה העסקית ובתהליכים העסקיים.

 

מערכות ERP הן חבילות תוכנה מוכנות מראש, עם פונקציונליות רחבה להפליא, אשר עוברות תהליך מורכב מאד של התאמה (customization) לצרכי הארגון הייחודיים.

 

מערכות ERP מנהלות בארגון את כל התהליכים הפיננסיים, הלוגיסטיים (ניהול שרשת האספקה – Supply chain management) , תהליכי כ"א (Human Resources), תהליכי ייצור (Production) ועוד ועוד.

 

עם השנים, היצרנים המובילים של מערכות ERP נכנסו גם לשווקים וורטיקאליים, והיום ארגונים מיישמים מערכות ERP לא רק בתחומים גנריים (כמו כ"א, פיננסי וכד') אלא גם פתרונות המותאמים לתעשיה מסוימת ("ורטיקאלים"), כמו למשל פתרונות לשוק הביטוח, שוק הטלקומוניקציה וכד'.

 

"פרויקט ERP אינו פרויקט טכנולוגי אלא אירוע ארגוני רחב היקף".

 

פרויקט ERP אינו פרויקט טכנולוגי אלא פרויקט ארגוני, ולכן גם מנוהל ע"י מנהל בכיר מהנהלת החברה ומבוקר ע"י ועדת היגוי בדרג רם ביותר.

הפרויקט כרוך בחשיבה מחדש של כל התהליכים העסקיים. הארגון עובר תהליכי שינוי אותם יש לדעת ללוות (change management), והתהליך כולו הוא תהליך מחזורי ומתמשך, בו הארגון לומד כיצד להשתפר ולייעל את עבודתו – בעזרת מערכות המידע החדשות.

בסביבה עסקית עכשווית המאופיינת ע"י תחרות קשב בכל תחום ותחום – תהליך שיפור כזה הוא קריטי להצלחת הארגון.

 

פרויקט ERP מהווה אתגר מורכב וקריטי לארגון. הוא פרויקט "חוצה ארגון" שמשפיע על כל תחום פעילות בארגון, ופרויקט "מסוכן" מאד שכישלונו יכול לגרום לנזקים אדירים עד כדי סיכון קיומו (וכבר היו מקרים כאלו גם בארץ).

מבוא לטכנולוגיות מידע

הקורס מקנה מושגי יסוד בטכנולוגיות מידע וסוקר כיצד טכנולוגיות מידע מודרניות - בדגש על האינטרנט - מאפשרות לארגונים לפתח מודלים עסקיים חדשים ולייעל את עבודת הארגון.

בקורס נלמד על מבנה מערכות מידע מרמת המחשב הבודד, רשת תקשורת מחשבים, אפליקציה ארגונית, ועד לרמת מערכת מידע ארגונית.

הקורס מתמקד בעולם הרשת. בפרט, נדון כיצד הפעילות העסקית של חברות וארגונים משתנה יחד עם התפתחות ה web, ונסקור מגמות טכנולוגיות מודרניות וכיצד הם תשפענה על מודלים עסקיים עתידיים.

אסטרטגית מערכות מידע

ב"עידן המידע", מערכות מידע מהוות כלי אסטרטגי ראשון במעלה של חברות בעולם העסקי.

 

פריצת האינטרנט, הגלובליזציה של הסחר, שגשוג תעשיות המידע, והפריצה של רשתות האינטרנט, מעצבים מחדש את תפקידן של מערכות מידע בעולם העסקים והניהול.

 

האינטרנט הופך להיות הבסיס למודלים עיסקיים חדשים בחברות, למוביל שינויים בתהליכי העבודה העסקיים, ולדרך חדשה להפצת מידע בארגון.

ארגונים מנצלים את טכנולוגית המידע לניהול יעיל יותר של עסקיהם, לאינטגרציה שוטפת עם לקוחות, ספקים ושותפים עסקיים בכל רחבי העולם.

 

טכנולוגית המידע מספקת לכל מקבלי ההחלטה בארגונים המודרניים מידע מכל רבדיו העיסקיים – החל בתפעול היומי יומי, עבור דרך הניהול השוטף, וכלה במידע המשמש לקבלת החלטות אסטרטגיות ע"י ההנהלה הבכירה של הארגון.

 

ניהול נכון והבנה עמוקה של טכנולוגית המידע (Information Technology), מצייד את ההנהלות הבכירות בכלים מודרניים להתמודד עם עולם העסקים הנוכחי, ולהערכת מערכות המידע ככלי אסטרטגי לארגון.

ניהול פרויקטים

כשליש מפרויקטי מערכות מידע אינם עומדים ביעדי תכולה , לו"ז או תקציב.

בקורס נלמד מכשלונם של אחרים.

נושאים מרכזיים:

מחזור חיים של פרויקט IT.

שחקנים מרכזיים בפרויקט.

ניהול סיכונים.

ניהול גאנט הפרויקט.

הגדרת ערסלים, פעילויות ותלויות.

הקצאת משאבים.

ניהול תקציב.

החלקת משאבים.

בקרת הפרויקט.

 

עבודה ב MsProject

ניהול מסדי נתונים

SAP סדנת

תכנות עסקי

סחר אלקטרוני - e-commerce

תקשורת נתונים

Please reload

 
 
 
IDC.jpg
IDC.jpg
press to zoom
JCT.jpg
JCT.jpg
press to zoom
NY-POLY.jpg
NY-POLY.jpg
press to zoom
TechnionLogo.jpg
TechnionLogo.jpg
press to zoom
basachLogo.gif
basachLogo.gif
press to zoom